Były senator PiS został skazany. Ciągnął psa na haku samochodu

Zapadł wyrok ws. Hansa G.
fot. Ericcolo | CC BY-SA 4.0 DEED

Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w sprawie Waldemara Bonkowskiego, który został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA

Borkowski dopuścił się tego skandalicznego czynu w marcu 2021 roku. Przywiązał wówczas psa do haka holowniczego swojego samochodu, po czym ruszył i zwiększał prędkość. Zwierzę nie miało szans na wydostanie się i było ciągnięte po drodze.

– To jest polityczna farsa. Wasza obecność świadczy o tym, że jest to proces polityczny. Podejrzewam, że sąd uległ temu hejtowi lewackiemu i naciskom, dlatego taki wyrok. Obawiam się, że w Polsce pod obecnymi rządami standardy sądów w sensie negatywnym przewyższają standardy białoruskie, a zbliżają się do północnokoreańskich – skomentował wyrok na antenie TVN24 Bonkowski.

Bonkowski odwołał się od pierwszego wyroku

REKLAMA

W kwietniu 2022 roku Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał Bonkowskiego na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, który nie przeżył tego zdarzenia. Były senator PiS skorzystał z prawa odwołania, dlatego sprawa trafiła do sądu wyższej instancji.

– Wyrok I instancji był za łagodny. Nie czynił zadość poczuciu sprawiedliwości i kształtowaniu prawidłowej postawy. Nie karał dostatecznie sprawcy za dotkliwe cierpienie, którego doznało zwierzę – argumentowała zastępca prokuratora rejonowego w Kościerzynie Anna Włodarczyk.

Podziel się: