CBA publikuje komunikat ws. Obajtka. „Sprawa jest traktowana niezmiernie poważnie”

Daniel Obajtek odwołany ze stanowiska
fot. Szczecinianka00 | CC BY-SA 4.0

Centralne Biuro Antykorupcyjne odniosło się do medialnych doniesień dotyczących podsłuchanych rozmów Daniela Obajtka. Służba zapewniła, że „sprawy nie bagatelizuje i traktuje ją niezmiernie poważnie” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

REKLAMA

– W odniesieniu do informacji, zawartych w ostatnim artykule Redaktora Jacka Harłukowicza w portalu Onet.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne stanowczo podkreśla, że sprawy nie bagatelizuje i traktuje ją niezmiernie poważnie – przekazało CBA w piątek.

Podsłuchano rozmowy z udziałem Obajtka

Sprawa dotyczy czwartkowej publikacji portalu Onet, który opisał akcję CBA o kryptonimie „Vampiryna”. W jej ramach miały być podsłuchiwane rozmowy m.in. ówczesnego prezesa Orlenu Daniela Obajtka i Adama Buraka, jego najbardziej zaufanego człowieka, członka zarządu ds. marketingu i komunikacji.

REKLAMA

W piątek Onet przytoczył fragmenty stenogramów ich rozmów. Wynika z nich, że Obajtek zaangażował Orlen w pomoc w walce z pandemią, aby w ten sposób zbudować swój własny wizerunek, a przy tym ugruntować pozycję polityczną w obozie Zjednoczonej Prawicy.

W piątek do publikacji odniósł się także Borys Budka, minister aktywów państwowych. – W najbliższych dniach będą znane informacje o tym, jak wykorzystywano środki Orlenu na wątpliwe działania Daniela Obajtka, niezwiązane z działalnością spółki – powiedział.

REKLAMA

Podziel się: