Celowo i z impetem wjechał w grupę osób. Grozi mu dożywocie

Zatrzymany
Fot. Twitter

29-letni mieszkaniec miejscowości Pecna w województwie wielkopolskim z impetem wjechał w grupę pięciu osób, za co usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę monitoringu.

REKLAMA

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że do ataku doszło 8 marca. Jak ustalono podczas dochodzenia, mężczyzna doskonale znał osoby, w które wjechał. Niedługo przed incydentem doszło między nimi do kłótni.

– W pewnym momencie, bez żadnego ostrzeżenia, 29-letni mężczyzna, który również uczestniczył w spotkaniu, wsiadł do swojego audi. Z impetem wjechał w grupę stojących ludzi. Zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy ofiarom, sprawca zawrócił. Zwiększając prędkość ponownie próbował rozjechać tych, którzy desperacko usiłowali uciec – przekazał policjant.

REKLAMA

29-latkowi grozi dożywocie

W wyniku ataku poszkodowanych zostało pięć osób. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i został zatrzymany w swoim domu. 29-latek wcześniej był notowany za szereg przestępstw, m.in. kradzież, włamanie czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu z naruszaniem zakazów sądowych.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa pięciu osób i został tymczasowo aresztowany. W chwili zatrzymania, sprawca był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań mających sprawdzić, czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Grozi mu nawet dożywocie.

REKLAMA

Podziel się: