Cukier w Belgii

Twitter | Pawełek

Jeden z internautów postanowił podzielić się z innymi użytkownikami informacją na temat cen cukru w Belgii. Polacy zainteresowali się tym tematem, ponieważ ceny tego produktu w polskich sklepach od jakiegoś czasu są bardzo wysokie.

Od kilku tygodni dostępność cukru w większości sklepów jest mocno ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie, ceny poszły w górę, a do tego wprowadzono limity na osobę. Panika sprawia, że sytuacja jest coraz bardziej napięta.

Do mediów społecznościowych co jakiś czas trafiają nagrania przedstawiające ceny cukru w innych europejskich krajach. Okazuje się, że w wielu przypadkach są one znacznie niższe, niż obecnie w polskich sklepach.

Jeden z internautów podzielił się fotografią, na którym widać półkę sklepową w Belgii. Okazuje się, że nie ma tam żadnego problemu z dostępnością cukru, a klienci nie mają żadnych limitów zakupu.

Za kilogram cukru w tym sklepie należy zapłacić 0,59 euro, czyli około 2,80 złotych. To zdecydowanie mniej, niż aktualnie wynoszą ceny w Polsce. Średnio za kilogram w ostatnim czasie należało płacić 4,25 złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę