Cukier
TikTok | jolcik_misia

Kilka sieci handlowych zdecydowało się na reglamentację cukru w związku z powszechnym brakiem tego produktu w sklepach. Do sieci trafiło nagranie z jednego z niemieckich supermarketów, gdzie cukru nie brakuje, a jego cena zaskakuje.

Możliwy brak cukru wywołał panikę w Polsce. 22 lipca Lidl zdecydował się na wprowadzenie limitów na jego zakup – można kupić tylko 10 kilogramów tego produktu. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się sieci Biedronka i Netto.

Choć przedstawiciele sklepów zapewniają, że produktu nikomu nie zabraknie, konsumenci i tak masowo go wykupują. W wielu sklepach półki są po prostu puste. Jak sytuacja wygląda w Niemczech? Postanowiła to sprawdzić pewna internautka.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na których widać zapasy cukru w jednym z niemieckich marketów. Internautka zwraca także uwagę na cenę cukru w Niemczech. Okazuje się, że za jedno kilogram produktu trzeba zapłacić 79 centów. To w przeliczeniu obecnie ok. 3,75 zł.

– Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie – podkreśla przedstawiciel sklepu.

@jolcik_misia

Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market

♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!