Byron „Reckful” Bernstein, który był profesjonalnym graczem World of Warcraft oraz popularnym streamerem odebrał sobie życie. Okazuje się, że walczył z depresją i internetowym hejtem.

– Jesteśmy zdruzgotani, słysząc o śmierci Byrona. Kierujemy nasze kondolencje do jego rodziny, przyjaciół i społeczności [graczy]. Był pionierem streamingu i pomógł rozwinąć całą branżę. Społeczności, w których grał, zostały na zawsze zmienione przez jego nieustanne dążenie do doskonałości – napisał w oświadczeniu Twitch.

W pewnym momencie kariery „Reckful” był uznawany za jednego z najlepszych esportowców. Był aktywny na wszystkich rozgrywkach World of Warcraft i Asheron’s Call. Sześć kolejnych lat z rzędu sięgał po pierwsze miejsce w grze World of Warcraft. Dzięki temu zaskarbił sobie sympatię tysiące fanów.

Niestety Byron „Reckful” Bernstein walczył już długo z depresją. Wpływ na złą kondycję mentalną podobno miał internetowy hejt oraz środowisko graczy, z którego pochodził. W sieci są nagrania, które wyraźnie pokazują, że Reckful był dręczony przez widzów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę