Chcesz młodo wyglądać? Poznaj 12 skutecznych domowych sposobów na zmarszczki!

Każdemu zależy na młodym i atrakcyjnym wyglądzie. Gładka i pełna blasku cera, jędrna i o jednolitym kolorycie skóra to nieodłączne atrybuty urody. Co zrobić, gdy zaczynają się pojawiać na twarzy, szyi i pod oczami zmarszczki? Jak zwalczać nieestetyczne przebarwienia na skórze? Czy jedynym rozwiązaniem są tu drogie zabiegi w salonie urody, a najlepiej poddawanie się ich całym seriom? Nie każda kobieta ma na to czas, nie każdą też stać na taki wydatek. Z pomocą przychodzą domowe wypróbowane metody na zachowanie młodego wyglądu.

Oto 12 skutecznych i tanich sposobów na walkę ze zmarszczkami:

1. Nawilżaj skórę

Podobnie jak cały organizm skóra potrzebuje wody. Dobry krem nawilżający utrzyma ją w dobrej kondycji i zapobiegnie wysuszeniu. Nie zapominaj przy tym o piciu dużej ilości płynów. Nawilżaj też powietrze, szczególnie w sezonie grzewczym, w pomieszczeniach, w których przebywasz.

2. Białko jaja kurzego

Nałożone na skórę powoduje natychmiastową poprawę jej napięcia. Maseczka z białka jaja kurzego zawiera składniki nawilżające i odżywcze. Przy dłuższym i systematycznym stosowaniu pomaga zredukować, a nawet pozbyć się zmarszczek.

3. Peeling cukrowy

Regularne złuszczanie skóry peelingiem cukrowym domowej roboty nada skórze gładkość, wyrówna jej koloryt i zredukuje zmarszczki. Skóra po peelingu jest odżywiona i promienna.

Komentarze