patelnia z potrawą
fot. Pixabay

Nie masz lub nie możesz znaleźć w kuchni pokrywki do patelni? Kupowanie nowej wcale nie będzie konieczne! Istnieje pewien patent, który pozwoli Ci wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Jedyne czego potrzebujesz to folia aluminiowa.

W folię aluminiową z chęcią zawijamy pożywienie i przy jej użyciu zabezpieczamy brytfanki lub foremki. Poza tym taka folia może zastąpić popularny gadżet kuchenny, czyli pokrywkę.

Folia aluminiowa zastąpi pokrywkę do naczyń

Nie każdy ma w swojej kuchni pokrywki, które pasują do wszystkich rodzajów patelni czy garnków. Na szczęście prawie wszystko da się zastąpić – także niektóre kuchenne akcesoria. W roli pokrywki do naczynia sprawdzi się doskonale folia aluminiowa. Gdy pewnego razu będziesz chciał je przykryć, to wystarczy, że urwiesz fragment folii aluminiowej i nakryjesz np. garnek.

Identycznie możesz postąpić z daniem pieczonym w formie żaroodpornej w piekarniku. Ale pamiętaj o 1 rzeczy. Potrawa przykryta folią aluminiową zaczyna dusić się we własnym sosie. Jeśli chcesz cieszyć się chrupiącą skórką, powinieneś pod koniec obróbki termicznej ściągnąć ją na moment. W ten sposób wierzch posiłku pięknie się zezłoci.

Folia skraca czas prasowania ubrań

Prasowanie ciuchów jest dość męczące i czasochłonne. Ale – stosując pewną metodę – istotnie je przyspieszysz. Na początku z deski do prasowania usuń pokrowiec, a następnie rozłóż na niej folię aluminiową (połyskującą stroną do góry) i znów załóż osłonę. Teraz rozgrzej żelazko. Za sprawą folii odwracanie odzieży na drugą stronę nie będzie konieczne, a prasowanie zrobisz dużo szybciej.

Folia zniechęci kota do wchodzenia na stoły

Twój zwierzak często wchodzi na stoły czy blaty? Wyłóż je folią aluminiową, a od tej pory przestanie to robić. Wszystko przez to, że koty nienawidzą szelestu, który wytwarza folia.

Folia pomoże Ci szybko naostrzyć nożyczki

Jeśli nie masz ostrzałki, to nożyczki naostrzysz przy pomocy folii aluminiowej. Urwij fragment, a potem zacznij ciąć go nożyczkami. Dzięki temu gadżet znów będzie ostry.

Czytaj także: Rączka patelni ma ukrytą funkcję. Nie uwierzysz do czego służy


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę