Przybił żółwika z Karolem III
fot. TikTok

Po śmierci królowej Elżbiety II brytyjski tron przejął dotychczasowy Książę Walii, a teraz już król, Karol III. Nowy monarcha spotyka się z dość powszechną krytyką, m.in. ze względu na jego ekscentryzm. Król nadrabia jednak w publicznych kontaktach ze swoimi poddanymi. Do sieci trafiło ostatnio nagranie, w którym mężczyzna spróbował zbić z władcą „żółwika”. Udało się? Karol III zdał test na monarchę-luzaka?

Wielka Brytania przeżywa obecnie żałobę po królowej Elżbiecie II. Przywódczyni Wielkiej Brytanii rządziła krajem przez ponad 70 lat, więc kilka pokoleń Brytyjczyków zdążyło się już do niej przyzwyczaić, a jej nagły brak musi być potwornym szokiem. To jednak dopiero początek. Wielką Brytanię czeka rewolucja. Nowy król, koronacja, nowe banknoty z wizerunkiem Karola. Tymczasem rodzina królewska zwielokrotniła ostatnio częstotliwość spotkań z obywatelami Zjednoczonego Królestwa.

Niektórzy Brytyjczycy wykorzystują możliwość spotkania się twarzą w twarz z członkami rodziny królewskiej, aby osobiście złożyć im kondolencje w związku ze śmiercią długoletniej monarchini. Inni korzystają z okazji i przeprowadzają swego rodzaju „test”, sprawdzając, jak bardzo niebieska krew różni się od tej zwykłej, czerwonej.

Król Karol III wystawiony na próbę. Poddany chciał zbić z nim „żółwika”. Udało się?

Ostatnio wystawiony na próbę został król Karol III. Jeden z użytkowników TikToka nagrał kamerą telefonu moment, w którym świeżo upieczony monarcha wyszedł przywitać się i porozmawiać z ludźmi. Wiele osób obok niego tradycyjnie podało królowi rękę i przekazało kondolencje w związku ze śmiercią Elżbiety II. W pewnym momencie autor nagrania wystawia ponad głowy zgromadzonych tam osób zaciśniętą pięść. Mija trochę czasu, zanim Karol podchodzi do mężczyzny.

TikTokerowi chodziło oczywiście o sprawdzenie, czy Karolowi trzeciemu „nie brakuje luzu”. Wystawił zaciśniętą dłoń, żeby zbić sobie z królem „żółwika”. Kiedy przyszła jego kolej do przywitania, Karol był przez sekundę zdezorientowany, ale szybko pojął, o co chodzi. Roześmiał się krótko i przybił autorowi nagrania oczekiwanego „żółwia”.

Czy to zapowiedź zmian w monarchii? Królowa Elżbieta słynęła ze stoickiego zachowania. Wielu komentatorów zwraca dziś uwagę, że za swojego panowania była bardzo wyważona. Uprzejma, miła, ale nieskora do ekscesów – jak na wysokie standardy rodziny królewskiej. W jej przypadku „żółwik” byłby chyba przesadą. Ale chyba nic dziwnego. W końcu była reprezentantką pokolenia, który dorastało w skrajnie odmiennych czasach.

@ladbible

‘Yes Chezza’ 🤣 #Ladbible #fyp #foryoupage #kingcharles

♬ original sound – LADbible


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!