Z żołądka 22-latki wyjęto kilogramową kulę włosów
fot. Pixabay / Ministerstwo Zdrowia Obwodu Moskiewskiego

Lekarze musieli być przerażeni tym, co wyjęli z brzucha 22-letniej pacjentki. Zaczęło się od bólu brzucha o nieznanej przyczynie. Kiedy chirurdzy otworzyli ciało kobiety, wyjęli z jej wnętrza wielką kulę o wadze około kilograma. Na pierwszy rzut oka – jakkolwiek to brzmi – wyglądało to na obcą formę życia, która żyła wewnątrz pacjentki. Prawda była inna, ale równie zaskakująca!

Zdarzenie miało miejsce w Rosji. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia Obwodu Moskiewskiego – 22-letnia mieszkanka obwodu trafiła na oddział ratunkowy szpitala w Ramienskoje pod Moskwą, skarżąc się na nudności, silny ból brzucha i wymioty. Lekarze zdecydowali, że kobieta musi zostać poddana operacji.

22-latka trafiła na stół operacyjny. Chirurdzy wykonali skalpelem nacięcie na wysokości pępka. Sztucznie utworzonym w jamie brzusznej wejściem dostali się do jamy żołądka, gdzie odnaleźli „to coś”. Lekarze wyjęli z żołądka 22-latki ok. kilogramową kulę, składającą się… z ludzkich włosów. Okazało się, że kobieta od dłuższego czasu konsumowała swoje własne włosy – podaje „Fakt”.

Z ciała 22-latki wyjęto kulę, ważącą kilogram. Okazało się, że zjadała własne włosy

Dolegliwość wynikała więc nie tylko z przyczyn fizycznych, ale pośrednio psychicznych. Pacjentce, która dobrze zniosła operację i została już wypisana ze szpitala, zalecono psychoterapię, aby sytuacja już więcej się nie powtórzyła.

Problem natury psychicznej, na który cierpiała 22-latka, jest znany nauce. To trichofagia lub „syndrom Roszpunki”, co jest bezpośrednio związane z trichotillomanią lub „zaburzeniem wyrywania włosów”, polegających na tym, iż osoba kompulsywnie wyrywa sobie włosy, jednak bez ich zjadania – podaje „Fakt”.

Portal dodaje, że to nie pierwszy taki przypadek w Rosji. W styczniu 2023 roku do szpitala w rosyjskim Szczelikowie trafiła 21-latka, z której żołądka wyjęto 3-kilogramową kulę włosów. Rekordem była 7-kilogramowa kula włosów, którą wyjęto z brzucha 17-latki w Indiach, w sierpniu 2020 roku.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!