To szokująca wiadomość, że dzieci zmarły po zjedzeniu winogron. 18-miesięczny Gabriel Bughius i jego trzyletni brat poczuli się źle po zjedzeniu owoców w gminie Coarnele Caprei w północno-wschodniej Rumunii w piątek. Przekąska skończyła się dla nich tragicznie, obaj nie żyją.

Policjanci wszczęli dochodzenie, aby dowiedzieć się, dlaczego dzieci zmarły. Podejrzewano, że ktoś mógł spryskać winogrona środkiem owadobójczym lub, że użyto nielegalnych środków chemicznych.

Jak informuje redakcja Wprost, w rozmowie z rumuńską organizacją prasową mama, Roxana Bughius, powiedziała, że młodsze dziecko upadło po zjedzeniu winogron rosnących na dziedzińcu rodzinnego domu. Wkrótce potem jego starszy brat źle się poczuł. Matka wezwała karetkę, gdy następnego dnia wciąż czuli się chorzy. Niestety – Gabriel zmarł w domu, pomimo 45 minut reanimacji. Jego brat zmarł w szpitalu dziecięcym Saint Mary Emergency w Jassach.

Przyczyną tragicznej śmierci dzieci było zatrucie fosforoorganicznego, które następuje w wyniku spożycia substancji, takich jak środki owadobójcze. Aktualnie policja stara się ustalić, czy owoce zostały opryskane środkiem o nieprawidłowym stężeniu, albo czy użyto zakazanej substancji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna