Chłopiec skończył pięć kierunków studiów w wieku 12 lat
fot. Pixabay

Młodemu geniuszowi tak bardzo nudziło się w szkole, że wypisano go z podstawówki, a potem zapisano na studia. Skończył je… w wieku 12 lat! Nastoletni Clovis Hung został najmłodszą osobą, która ukończyła Fullerton College w Kalifornii. To jeszcze nic! Nastolatek skończył studia z aż pięcioma tytułami naukowymi! Ambitny 12-latek nie zamierza kończyć edukacji. W następnej kolejności chce złożyć ponad na uniwersytet, a potem zdobyć licencję pilota.

Taki Clovis zdarza się raz na milion, a może i rzadziej! Chłopiec zaczął uczęszczać do Fullerton College jeszcze jako 9-latek. Wszystko za sprawą jego mamy, który stwierdziła, że w placówce edukacyjnej dostosowanej do jego wieku, jej syn nie będzie się rozwijał. W związku z tym kobieta wypisała chłopca ze szkoły podstawowej i wysłała go do college’u.

„Clovis jest bardzo dociekliwy, dojrzały, pracowity, zdyscyplinowany i wysoce zmotywowany” – powiedziała mama 12-latka w rozmowie z amerykańskim New York Post.

Kalifornijska uczelnia, na którą trafił Clovis, oferuje „program specjalnego przyjęcia”. Dzięki temu 9-latek mógł w tak młodym wieku uczęszczać na różne kierunki.

Z początku Clovis był bardzo zestresowany całą sytuacją. Nie wiedział, jak poradzi sobie z życiem studenckim. W końcu jako 9-latek zaczął uczęszczać na zajęcia z dorosłymi już ludźmi. Niektórzy profesorowie obawiali się o kontakty chłopca z innymi studentami.

„Na początku trochę się martwiłem, jak będzie się odnosił do innych uczniów, biorąc pod uwagę wiek i różnice rozwojowe, jednak obawy te były bezpodstawne. Clovis jest świetną mieszanką dzieciaka i studenta. Jest na tyle dojrzały, że inni uczniowie traktują go poważnie, ale też jest na tyle dzieciakiem, że opiekują się nim jak młodszym bratem i kibicują mu” – powiedział Kenneth Collins, profesor biologii.

Ukończył studia na pięciu kierunkach w wieku 12 lat. Teraz chce zostać pilotem samolotu w wieku 16 lat!

Chłopak szybko zaadaptował się do nowego środowiska. Kiedy już przekonał się, że strach ma tylko wielkie oczy, postanowił jeszcze ambitniej podejść do edukacji w college’u. Zapisał się na więcej zajęć. 20 maja tego roku 12-latek otrzymał pięć tytułów naukowych, które w Polsce odpowiadałyby stopniom licencjata. Chłopiec otrzymał pięć dyplomów – z historii, nauk społecznych, zachowań społecznych i samorozwoju, sztuki i ekspresji ludzkich oraz matematyki.

W następnej kolejności chłopak chce aplikować na uniwersytet, wcześniej jednak musi uczęszczać na specjalne kursy STEM. Może znów uda mu się zdobyć kilka dyplomów?

Clovis jednocześnie nie zapomina o swoich pasjach. Młody geniusz w przyszłości chce zostać pilotem lub pediatrą. Z naciskiem raczej na to pierwsze, gdyż 12-latek uczestniczy już w organizacji wspierającej amerykańskie Siły Powietrzne.

„Czuję się naprawdę dumny z tego, co do tej pory osiągnąłem. Właśnie dołączyłem do Civic Air Patrol i mam nadzieję, że zdobędę licencję pilota w wieku 16 lat” – powiedział 12-latek.

 

Clovis Hung | fot. Facebook

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę