Chodziła na imprezy. Zostawiała 7 dzieci w koszmarnych warunkach

Gemma Brogan
Fot. Sussex Police

Pewna 41-letnia Brytyjka udała się na wieczorne spotkanie ze znajomymi, pijąc koktajle w centrum Londynu. W tym samym czasie w jej domu w tragicznych warunkach przebywało siedmioro dzieci, które w 3-pokojowym mieszkaniu przebywały z 36 psami.

REKLAMA

41-letnia Gemma Brogan i jej 35-letni partner Christopher Bennett otrzymywali siedem tysięcy funtów zasiłku na dzieci jako zasiłek dla osób niepełnosprawnych. Ponadto para starała się również o innego rodzaju świadczenia.

Kobieta udała się na imprezę, podczas gdy w domu zostały jej dzieci w wieku 4-17 lat. Były zagłodzone, nagie i brudne. Ich katorga zakończyła się w czerwcu 2021 roku, kiedy to policja otrzymała zgłoszenie o incydencie w ich domu w Eastbourne.

REKLAMA

W domu policjanci znaleźli pełno psich odchodów i zaniedbane dzieci. Na łóżku w samej pielusze leżał 7-latek, pokryty zwierzęcymi odchodami, które najpewniej należały do leżącego obok, nieżyjącego czworonoga. Dzieci były niedożywione i niedouczone.

– Po wejściu pod adres nasi funkcjonariusze byli zszokowani stanem posiadłości i mieli poważne obawy o zdrowie wszystkich dzieci. Smród, gdy wchodzili do korytarza tak ich uderzył, że nie byli w stanie normalnie oddychać. Stan całego domu był odrażający. Był zagracony wyrzuconymi ubraniami, śmieciami, gnijącym jedzeniem i odchodami zwierząt – opisywała interwencję detektyw Fiona Ashcroft z jednostki dochodzeniowej.

REKLAMA

Za przestępstwa związane z okrucieństwem wobec zwierząt Brogan została skazana na 18 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Otrzymała pięcioletni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt, 30 dni zajęć resocjalizacyjnych i 100 godzin prac społecznych.

Udostępnij: