fot. Twitter/Policja

Mało ludzi może zdawać sobie z tego sprawę, ale na chorwackim wybrzeżu Adriatyku – w czasie wakacji – służbę pełnią polscy policjanci. Okazuje się ponadto, że bardzo skutecznie. Polski funkcjonariusz uratował turystkę, którą Chorwat próbował zgwałcić na plaży – podaje „Wirtualna Polska”.

Makabrycznego zdarzenia udało się uniknąć w chorwackim Biogradzie. Około godz. 5 rano Sierż. szt. Piotr Filar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udał się na poranny trening. Należy tutaj zaznaczyć, że nie był wtedy na służbie. W trakcie biegu usłyszał krzyk.

„W rejonie plaży zareagował na wołanie o pomoc 20-letniej obywatelki Norwegii, którą usiłował zgwałcić 22-letni obywatel Chorwacji dopuszczając się jednocześnie naruszenia jej nietykalności cielesnej” – podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

Polski policjant rzucił się na pomoc Norweżce. Sprawcę usiłowania gwałtu udało się zatrzymać. W trakcie okazania został rozpoznany zarówno przez funkcjonariusza, jak i ofiarę.

Polscy policjanci w Chorwacji

Funkcjonariusze polskiej policji w okresie wakacyjnym asystują chorwackim policjantom w ich obowiązkach. Są to działania o charakterze patrolowo-interwencyjnym. Polacy kontrolują również trzeźwość kierowców. Można ich spotkać ponadto w Info Punktach, gdzie instruują turystów, przekazując im najistotniejsze informacje.

Polskich policjantów można w wakacje spotkać także w Bułgarii. W tym roku, w obu krajach, służbę pełni w sumie 14 polskich policjantów – w tym dwie policjantki.

„Dzieje się wszystko. Od spraw poważnych – jakimi są przestępstwa, wypadki samochodowe, pobicia. Dochodzą różne problemy z hotelami, z wynajmem apartamentów i oszustwami na tym polu” – wyjaśniła Sierż. szt. Katarzyna Pilipiuk w „WP Newsroom”. Dodała, że zdarzają się zarówno przestępstwa popełniane przez Polaków, jak i przestępstwa popełniane NA Polakach.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę