Chuligani uczestniczący w Marszu Niepodległości podpalili mieszkanie w Warszawie (WIDEO)

W dniu zmotoryzowanego Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do starć z policją jego uczestników. Jak poinformował reporter Radia Zet Piotr Drabik, policja nie prowokowała zamieszek. – Chuligani bez powodu atakowali funkcjonariuszy. W ruch poszła pirotechnika, granaty hukowe i race – powiedział dziennikarz.

   

Na Marszu Niepodległości doszło nie tylko do złamania zakazu zgromadzeń ze względu na pandemię i do obrzucania kamieniami mundurowych, ale chuligani uczestniczący w wydarzeniu podpalili też prywatne mieszkanie.

   

Incydent miał miejsce na warszawskim Powiślu, przy Alei 3 Maja. Z relacji świadków pożaru mieszkania wynika, że spowodowały go race, które miały trafić w okna lokalu powyżej, gdzie na balkonie wisi symbol Strajku Kobiet oraz tęczowa flaga.

Jak powiedział PAP dyżurny straży pożarnej, pożar udało się opanować i nikt nie został ranny. – Na miejscu były dwa zastępy straży, sytuacja jest już opanowana – powiedział strażak.

Mazowiecka straż pożarna przekazała dodatkowo na Twitterze, że pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne, czyli race czy petardy, którymi rzucali manifestujący.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News