Chuligani uczestniczący w Marszu Niepodległości podpalili mieszkanie w Warszawie (WIDEO)

W dniu zmotoryzowanego Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do starć z policją jego uczestników. Jak poinformował reporter Radia Zet Piotr Drabik, policja nie prowokowała zamieszek. – Chuligani bez powodu atakowali funkcjonariuszy. W ruch poszła pirotechnika, granaty hukowe i race – powiedział dziennikarz.

   

Na Marszu Niepodległości doszło nie tylko do złamania zakazu zgromadzeń ze względu na pandemię i do obrzucania kamieniami mundurowych, ale chuligani uczestniczący w wydarzeniu podpalili też prywatne mieszkanie.

   

Incydent miał miejsce na warszawskim Powiślu, przy Alei 3 Maja. Z relacji świadków pożaru mieszkania wynika, że spowodowały go race, które miały trafić w okna lokalu powyżej, gdzie na balkonie wisi symbol Strajku Kobiet oraz tęczowa flaga.

Jak powiedział PAP dyżurny straży pożarnej, pożar udało się opanować i nikt nie został ranny. – Na miejscu były dwa zastępy straży, sytuacja jest już opanowana – powiedział strażak.

Mazowiecka straż pożarna przekazała dodatkowo na Twitterze, że pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne, czyli race czy petardy, którymi rzucali manifestujący.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News