Do przerażającej kraksy mogło dojść na terenie przystani Riva San Biagio w Wenecji. Nadpływający tam ogromny statek wycieczkowy niemal uderzył w nabrzeże, co było spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Film ze zdarzenia pojawił się w serwisie YouTube. Widać na nim, jak olbrzymi statek wycieczkowy Costa Deliziosa próbuje zatrzymać się w przystani i o mały włos nie zahaczył o wybrzeże. Po nagraniem wiele osób udzieliło komentarzy, w których wyrazili nadzieję, że niebawem tak ogromne jednostki pływające po prostu dostaną zakaz wpływania do laguny w Wenecji.

Tuż po publikacji filmów, rzecznik wycieczkowca poinformował, że tak duże trudności z opanowaniem statku były spowodowane bardzo złymi warunkami pogodowymi. Wówczas w Wenecji padał obfity deszcz i wiał silny wiatr. Pomimo tego, rzecznik przekazał, że operator statku cały czas miał go pod kontrolą i wiedział, jak się zachować w tak ekstremalnej sytuacji.

To nie pierwsze tego typu niebezpieczne zdarzenie w Wenecji w ostatnim czasie. Około miesiąca temu na jednym z kanałów ogromny wycieczkowiec uderzył w niewielki statek turystyczny, który w tym momencie był zacumowany. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało pięć osób.

O zakazanie wpływania olbrzymich statków do weneckiej laguny wnioskują nie tylko mieszkańcy, ale i władze miasta, którzy boją się o bezpieczeństwo ludzi i innych jednostek pływających. Wszyscy zgodnie argumentują, że ich nadpływanie generuje spore zagrożenie.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę