Ciała 14-stu osób odkryte na placu zabaw w Lublinie
fot. Pixabay

Przerażające odkrycie na terenie jednego z placów zabaw w Lublinie! Podczas prac archeologicznych, prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej na Górkach Czechowskich, odkryto szczątki czternastu osób. Część ciał została znaleziona na terenie znajdującego się tam obecnie placu zabaw. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kim były osoby, których szczątki odkryto. Pojawiły się jednak wstępne ustalenia.

O tragicznym znalezisku poinformowało w piątek, 12 maja, Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. W czasie prac archeologicznych na Górkach Czechowskich w Lublinie pod ziemią odnaleziono szczątki 14 osób, które zostały prawdopodobnie zamordowane.

„Prace prowadzone są w ramach śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie” – przekazało biuro. Prace na obszarze Górek Czechowskich, powierzchni ok. 25 hektarów, potrwają jeszcze do 19 maja.

Szczątki 14 osób znalezione na terenie placu zabaw w Lublinie. To ofiary niemieckiej okupacj

Ciała, które odnaleźli archeologowie, to prawdopodobnie kolejne odkryte w tym rejonie zwłoki osób, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Jak przypomina „Super Express” – w tamtym okresie na obszarze Górek Czechowskich niemieccy żołnierze przeprowadzali krwawe egzekucje.

Pierwsze ekshumacje na tym terenie odbyły się na przełomie 1947 i 1948 roku. Wówczas z ziemi wydobyto 231 ciał bestialsko pomordowanych przez Niemców cywilów. Stwierdzono wówczas, że to ofiary sześciu egzekucji.

Ostatnie odkrycie miało miejsc wiosną ub. roku, kiedy na terenie obecnego placu zabaw znaleziono fragmenty ludzkich kości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę