rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał drastyczne informacje. W ciągu ostatnich pięciu dni z Ukrainy do Rosji wywieziono aż 600 ciał rosyjskich żołnierzy. Rzekomo ciała innych poległych mają być spopielane w mobilnych krematoriach.

Najnowsze informacje na temat sytuacji w Ukrainie przekazał Sztab Generalny tamtejszych Sił Zbrojnych. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że w ciągu ostatnich pięciu dni do obwodu niżnonowogrodzkiego w Rosji przewieziono aż 600 ciał rosyjskich żołnierzy.

Ukraiński wywiad dotarł do informacji, z których wynika, że zmarli żołnierze zostali przewiezieni do garnizonów wojskowych w Niżnym Nowogrodzie. Wszyscy zginęli na terytorium Ukrainy, a większość z nich służyła w 47. dywizji 1. armii pancernej Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Rosyjski prawnik Mark Fejgin przekazał, że ciała zmarłych najeźdźców w Rosji trafiają do mobilnych krematoriów i są palone. Samo grzebanie ciał jest niebezpieczne dla reżimu Putina, ponieważ można znaleźć pozostałości i ustalić tożsamość zmarłych.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy dodał, że rosyjskie jednostki są aktualnie przenoszone na terytorium Białorusi, co ma ułatwić rotację oddziałów i wzmocnienie tych, które walczą na froncie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę