REKLAMA

Polacy
Fot. Pixabay.com

Polacy wypowiedzieli się na temat tego, czy rząd powinien stworzyć mechanizm i system zachęt dla Ukraińców, aby wracali do swojej ojczyzny. Jak wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, duża grupa respondentów popiera takie rozwiązanie.

REKLAMA

Nie tak dawno rzecznik rządu Piotr Mueller stwierdził, że wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po wybuchu wojny nie jest stałym rozwiązaniem. – Ale tylko na okres trwającego konfliktu zbrojnego i przepisy po prostu wygasną na początku przyszłego roku – stwierdził Mueller.

– Ta wielka liczba uchodźców, która przybyła do Polski, dobrze się zaadoptowała. Większość z nich stanowią kobiety i dzieci. To są ludzie pracowici, nie można ich ciągle traktować jak osób w jakiś sposób upośledzonych ekonomicznie – mówił w programie „Tłit” Wirtualnej Polski szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

REKLAMA

Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadała Polakom następujące pytanie: „Czy Pana/Pani zdaniem rząd powinien stworzyć mechanizm i system zachęt dla Ukraińców, by wracali do Ukrainy?”.

57,9% ankietowanych przyznało, że rząd powinien stworzyć takie rozwiązania. Kolejne 29,3 proc. wskazało na opcję „zdecydowanie”, a 28,6% na „raczej tak”. Tylko 9,8% osób wskazało na wariant „zdecydowanie nie”, a 17% na „raczej nie”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA