Co jest potrzebne do uzyskania kredytu bez zaświadczeń?

Jeśli pilnie potrzebujesz gotówki, warto rozważyć kredyt gotówkowy. Nie wymaga on czasochłonnych procedur i zwykle przyznawany jest w oparciu o uproszczone formalności. Sprawdź, jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – na czym polega?

Kredyt gotówkowy – z uwagi na niższe kwoty i krótszy okres spłaty – nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami. Między innymi z tego powodu taka forma finansowania cieszy się sporym zainteresowaniem. Warto jednak wiedzieć, że kredyt gotówkowy można otrzymać bez potrzeby dostarczania dokumentów. Właśnie tak działa kredyt bez zaświadczeń. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, czy z oprocentowaniem zmiennym. W każdej opcji formalności mogą być ograniczone do niezbędnego minimum.

Kredyt bez zaświadczeń (RRSO wynosi 27,1%, wyliczona na dzień 1.06.2023 r. na podstawie reprezentatywnego przykładu)* oznacza, iż nie musisz dostarczać do banku dokumentów od pracodawcy potwierdzających wysokość osiąganych dochodów. Wystarczy twoje własnoręcznie podpisane oświadczenie o zarobkach. Na jego podstawie bank szacuje zdolność kredytową i wydaje decyzję o przyznaniu finansowania.

Wskazówka! Bank może ustalić kwotę, której przekroczenie będzie wiązało się z koniecznością dostarczenia zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Jednak szybki kredyt online bez zaświadczeń można zaciągnąć nawet na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych na podstawie oświadczenia.

Jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

O kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń wnioskujesz dokładnie tak samo jak o inne finansowanie tego typu. W tym celu wypełnij wniosek – podaj informacje o sobie (m.in. imię i nazwisko, adres), a także wysokość osiąganych dochodów. Pamiętaj, aby podać rzetelne dane dotyczące miesięcznego wynagrodzenia, np. w oparciu o przelew z zakładu pracy na konto osobiste.

Czy wiesz, że? Niektóre banki upraszczają formalności związane z przyznawaniem kredytu gotówkowego. Odbywa się to poprzez wdrożenie usługi AIS (dostęp do informacji o rachunku bankowym). Jej istotą jest możliwość pozyskania przez bank informacji o historii konta osobistego w innej instytucji finansowej. Pozwala to na szybkie oszacowanie zdolności kredytowej – bez konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających dochody.

Warto przy tym podkreślić, że jednym z najważniejszych kryteriów otrzymania finansowania jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. Przed złożeniem wniosku upewnij się, że osiągane wynagrodzenie będzie wystarczające do uzyskania kredytu na interesującą cię kwotę.

Ubiegasz się o kredyt w „swoim” banku? Zrobisz to szybko i wygodnie

Jeśli formalności związane z kredytem gotówkowym chcesz ograniczyć do niezbędnego minimum, o finansowanie zawnioskuj w banku, w którym masz na przykład konto osobiste. Dzięki temu:

  • wniosek złożysz online – po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego,
  • możesz liczyć na szybką wypłatę środków – w niektórych bankach nawet w ciągu godziny.

Jeśli bank, w którym obecnie masz konto, nie ma atrakcyjnej oferty kredytowej, warto poszukać innych opcji. Trzeba się jednak liczyć z dłuższym procesem kredytowym.

*Nota prawna: Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.