Co kupić na mikołajki dla dziewczynki
fot. unsplash.com

Mikołajki tuż, tuż.. To ostatni dzwonek na wybór odpowiednich prezentów. Pojawiają się coroczne dylematy dotyczące wyboru prezentów dla dzieci. Jakie prezenty sprawdzą się najlepiej? Jak mądrze wybrać prezent, który nie tylko sprawi mnóstwo radości, ale także będzie wspierać rozwój i pobudzać kreatywność i wyobraźnię malucha? Mamy odpowiedź! 

Prezenty świąteczne dla dzieci- jak wybierać mądrze?

Wybieranie odpowiednich prezentów świątecznych dla dzieci może być wyzwaniem. Prezent należy przede wszystkim dopasować do wieku dziecka. Różne grupy wiekowe mają zupełnie odmienne potrzeby i zainteresowania. Zawsze warto wybierać takie zabawki, które wspierają rozwój dziecka. Do tego rodzaju zabawek należą wszelkie zestawy kreatywne, puzzle czy gry logiczne. Przy wyborze prezentów dla dziecka należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. To wyzwanie szczególnie w przypadku prezentów dla najmłodszych. Zabawki dla maluchów powinny być wykonane z nietoksycznych materiałów, nie mogą też posiadać ostrych krawędzi czy małych elementów.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla maluchów

Wybierając zabawki wspomagające rozwój dziecka, warto wykorzystać lubiane przez malucha motywy, np. motyw ulubionych bohaterów bajek. Każde dziecko chętnie ułoży puzzle z podobizną swoich ulubionych postaci. Doskonałym pomysłem na prezent dający wielogodzinną rozrywkę są klocki LEGO. LEGO dla 2-latka to zestawy z dużymi elementami, rozwijające motorykę i wspierające sprawność manualną, a do tego pobudzające kreatywność i wyobraźnię. Lego dla 3-latka to już coraz bardziej skomplikowane zestawy dające większe możliwości. Nie ulega wątpliwości, że klocki LEGO to idealny upominek dla dziecka w każdym wieku, zapewniający wiele godzin doskonałej zabawy.

Co kupić na Mikołajki dla dziewczynki w wieku szkolnym?

W przypadku prezentu na Mikołajki dla dziewczynki w wieku szkolnym, musimy wykazać się już większą kreatywnością. Dobrym pomysłem są książki, o ile sama zainteresowana lubi czytać. Warto wybrać jakąś popularną serię dla dzieci w jej wieku. Dobrym i ponadczasowym prezentem są także gry planszowe i zestawy kreatywne. Mogą to być zestawy do rysowania, malowania, haftowania czy np. tworzenia własnoręcznej biżuterii. W wieku szkolnym również warto pamiętać o rozwoju różnych umiejętności, w tym np. umiejętności matematycznych czy językowych. Możliwości jest całe mnóstwo, a kluczem jest wzięcie pod uwagę zainteresowań i pasji dziecka. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że prezent będzie udany i przyniesie obdarowanej mnóstwo dziecięcej radości.