Co robić w Sylwestra z dzieckiem?

REKLAMA

Masz małe dziecko i z uwagi na to jesteś zmuszony pozostać w domu? To nie koniec świata – sylwester z maluchem może być wspaniałym przeżyciem. Co więcej, to początek tworzenia więzi z dzieckiem i okazja, by spędzić z nim trochę czasu w radosnej atmosferze.

Oczywiście nie chodzi tyko o to, by zapewnić rozrywkę dziecku – wszyscy muszą się dobrze bawić. Warto zatem wybrać taką opcję, która nas zbytnio nie zmęczy i nie dołoży nad dodatkowych obowiązków, a jednocześnie zachwyci dziecko. Wybór rozwiązania zależeć będzie oczywiście od tego, w jakim wieku jest maluch, co lubi i jak szybko się nudzi. Rozkład tego dnia musi być dokładnie zaplanowany, zaś świętowanie zacznijmy już od rana. Tyle tylko, że musimy uwzględnić napięcie wywołane oczekiwaniem noworocznego toastu (szczególnie u dzieci w wieku przedszkolnym, które są już świadome z czym Sylwester jest związany), zatem pamiętajmy, by zadbać o chwilę wyciszenia, a nawet drzemki. Co więcej, jeśli planujemy obudzić dziecko na noworoczny toast, musimy nie tylko odpowiednio wcześniej położyć je spać, ale również już trzy dni wcześniej zmienić rytm jego zasypiania.

REKLAMA

Zadbajmy, by powitanie Nowego Roku było wyjątkowe – nauczmy dzieci składania życzeń, wyjaśnijmy, dlaczego ten dzień jest tak ważny, podkreślmy rolę eleganckiego stroju czy uroczystej kolacji. Ta zresztą nie musi odbywać się wyłącznie w rodzinnym gronie – jeśli nasze maluchy bawią się z dziećmi sąsiadów, możemy zaprosić je także przyjęcie (warto uzgodnić to wcześniej i podzielić się pracą przy przygotowaniu przekąsek czy atrakcji), uczestnikami zabawy mogą być nawet … misie czy lalki. Co więcej, dla zabawek możemy wraz z dzieckiem przygotować specjalną zastawę np. z kolorowej tekturki, a z „ciasto liny” – ciasteczka i inne potrawy. Starsze dzieci możemy natomiast zaangażować w przystrajanie domu balonami i serpentynami czy przygotowanie posiłku. Podkreśleniu wyjątkowości wieczoru służyć może też przebranie – warto ustalić na przykład, że wszyscy domownicy się przebierają, a następnie zasiadają do stołu, można przewidzieć też zabawę przy muzyce.

Udostępnij: