Zabici Rosjanie
Twitter | Reuters

Do mediów społecznościowych trafiło kolejne przerażające nagranie. Widać na nim, co ukraińscy cywile robią z ciałami rosyjskich żołnierzy. Okazuje się, że zwłoki nie są przez nich spalane czy też chowane w ziemi.

Od początku inwazji Rosji ukraińska strona dzielnie broni swojego kraju. Dobitnie widać to między innymi w statystykach dotyczących strat Rosjan. W ciągu 90 dni walk agresorzy stracili ponad 29 tysięcy żołnierzy.

Jak podaje Reuters, Ukraińcy mają nadzieję na wykorzystanie ciał Rosjan. Szczątki są przez nich wyjmowane spod gruzów, identyfikowane, a następnie przechowywane w specjalnych warunkach.

Celem takiego postępowania jest późniejsza wymiana ciał na jeńców wojennych lub zamordowanych Ukraińców. Wojska Władimira Putina mogą się zgodzić na taki układ, aby przewieźć zabitych do ojczyzny i umożliwić ich rodzinom pochówek.

Zebrane ciała są transportowane do Kijowa. Do ich przewozu Ukraińcy używają specjalnie przygotowanego pociągu. Zwłoki trafiają do stolicy kraju, gdyż to właśnie tam swoją siedzibę ma zespół negocjujący wymiany.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!