REKLAMA

Co zrobić z choinką
Fot. Pixabay.com

Po okresie świąt Bożego Narodzenia bardzo często mamy problem z wymyśleniem, co zrobić z żywą choinką, która zdobiła nasz dom. Portal ,,Wprost” zaproponował kilka ekologicznych rozwiązań, które powinny się przydać wszystkim dbającym o środowisko.

REKLAMA

Powszechnie wiadomo, że choinka przydaje się w aromaterapii. W jej ramach stosuje się leśne, zielone oleje, które koją emocje i łagodzą stres. Dodatkowo aromat wydobywający się z choinki poprawia nastrój i oczyszcza powietrze.

Takie drzewka, jak sosna, jodły czy świerki pomagają ponadto w zdrowym oddychaniu. Każde z nich ma aromat, którego wdychanie pozwala uchronić się przed infekcjami zatok czy nawet chorobami skóry. Ich działanie poprawia wydolność układu odpornościowego i ułatwia walkę z infekcjami grzybiczymi i wirusowymi.

REKLAMA

Pomocny jest również wyciąg z kory sosny, który obniża poziom glukozy, co jest szczególnie przydatne u osób z cukrzycą. W sośnie znajdują się również flawonole i bioflawonoidy, zwalczające stany zapalne. Olejek sosnowy często stosuje się w celu ukojenia bólu, zwalczenia nadciśnienia czy bezsenności.

Inną zaletą choinki jest pomoc w odstraszaniu moli, pcheł, komarów i innych rodzajów owadów. Olejek eteryczny poleca się, jako dodatek do naturalnych spray’ów dezynfekujących.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA