Co zrobić żeby gulasz był miękki i smaczny? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy gdzie popełnia błąd podczas przygotowywania mięsa. Jest tylko jeden sposób na to, aby smakował rewelacyjnie. Zobaczcie, jaki!
Gulasz najlepiej smakuje wtedy, kiedy podaje się go z kaszą gryczaną, kuskusem, kaszą bulgur. Niektórzy jedzą go też z ryżem lub ziemniakami. Najczęściej przygotowuje się go z mięsa wołowego, jednak etap obróbki termicznej mięsa jest niełatwym zadaniem, bo często wychodzi nam zbyt twarde i łykowate.
Jak temu zapobiec? Poznaj genialny sposób, który sprawi, że mięso gulaszowe będzie perfekcyjnie miękkie.
Co zrobić żeby gulasz był miękki? Oto najlepszy sposób
Aby cieszyć się wyśmienitym smakiem gulaszu, należy odpowiednio przygotować mięso. Jak kroić wołowinę? Zrób to bardzo ostrym nożem wzdłuż włókien. Nóż trzymaj i prowadź pod lekkim skosem. Przed krojeniem możesz pomasować mięso – im szybciej włókna się rozejdą pomiędzy palcami tym łatwiej będzie je poddać obróbce.
Drugim etapem, po krojeniu mięsa, jest marynata. Wołowina wymaga długiego duszenia w garnku, ale dzięki odpowiedniemu zamarynowaniu możemy skrócić czas gotowania gulaszu. W czym najlepiej zamarynować mięso? O tym pisaliśmy tutaj.
I trzecim, równie istotnym i niezbędnym krokiem jest etap, z którym wiele osób ma problem, robiąc to źle. Mianowicie chodzi tutaj o solenie mięsa – powinno się to robić wtedy, kiedy gulasz jest już gotowy. Wiele osób soli mięso przed obróbką termiczną – to błąd, bo wtedy mięso robi się łykowate i twarde. Nie podlewaj gulaszu także zimną wodą, zawsze pamiętaj, by była gorąca lub ciepła.
Aby mieć pewność, że mięso wyjdzie miękkie i będzie rozpływać się w ustach, możesz dolać podczas podsmażania mięsa wino czerwone lub odrobinę wódki. Alkohol wyparuje, a mięso będzie kruche i bardziej wyraziste w smaku.
Gulasz duś na bardzo małym ogniu, najlepiej ponad godzinę – wtedy będzie idealny. Jeśli wykonasz gulasz, sugerując się tym sposobem, to z pewnością efekty Cię zaskoczą. Danie będzie smakować wyśmienicie.