Cold brew
YouTube | Xhynet Useinovski

Wśród nas z pewnością nie brakuje amatorów kawy. Ten cudowny napój niejednokrotnie pomagał w kryzysowych sytuacjach. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki dobrej kawy, która napełni ich energią na cały, nadchodzący dzień.

W ostatnim czasie pojawia się wiele propozycji, które podpowiadają nam, jak nieco ubarwić klasyczną czarną kawę. Ostatnio na portalu Onet pojawił się przepis na tzw. cold brew. Jest to kawa, która idealnie sprawdzi się w gorące, letnie popołudnie. Jej wykonanie jest dziecinnie proste!

Do przygotowania cold brew potrzebujemy:

Kawę – 70 g najlepiej bardzo grubo zmielonej

Kostki lodu

Woda – 1 litr

Dodatkowo przyda nam się także dzbanek lub karafka oraz filtr do kawy. Warto pamiętać jednak, żeby użyty filtr nie miał żadnych aromatów zapachowych, gdyż może to popsuć smak kawy.

Przygotowanie zaczynamy od zalania kawy zimną wodą. Dokładnie mieszamy napar i zawijamy w folię spożywczą. Całość wkładamy do lodówki, najlepiej na całą noc, a minimum na dziewięć godzin. Cold brew możemy zatem przygotować dzień wcześniej.

Po tym czasie przelewamy napar prze filtr do kawy i dodajemy kostki lodu.

Gotowe!

Tak smaczny i zimny napar na pewno postawi nas na nogi w chwili, kiedy dopadnie nas kryzys i jedyne o czym będziemy myśleć to popołudniowa drzemka.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę