szpital
fot. Pixabay

Rzeszowski sanepid przekazał niepokojące informacje, że specjalistyczne badania potwierdziły obecność bakterii Legionella u 16 kolejnych hospitalizowanych pacjentów. Zakażone są już 143 osoby.

Zgodnie z informacjami sanepidu, najwięcej osób zakażonych bakterią to mieszkańcy Rzeszowa, których było 96. Kolejnych 31 osób to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego – wynika z najnowszego komunikatu.

Ponadto cztery zakażenia ujawniono u mieszkańców powiatu dębickiego, u trzech z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, dwóch z łańcuckiego i po jednym w powiatach: jasielskim, przeworskim, przemyskim, kolbuszowskim, niżańskim, stalowowolskim, a także w powiecie opolskim (województwo lubelskie).

Pierwsze informacje o potwierdzonych zakażeniach u 113 osób sanepid przekazał w piątek. W niedzielę dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jaromir Ślączka, poinformował, że u kolejnych 16 hospitalizowanych pacjentów badania potwierdziły obecność bakterii.

Do tej pory potwierdzono śmierć ośmiu pacjentów zakażonych legionellą, którzy mieli choroby współistniejące. W dalszym ciągu nie wiadomo, jakie jest źródło bakterii. Sprawą zajmuje się prokuratura i ABW.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!