Coraz więcej ofiar awokado. Chirurdzy biją na alarm!

awokado

Chirurgom od dawna znany jest problem nazywany jako „ręce awokado”. Podkreślają, że do szpitali trafia coraz więcej ofiar z tym problemem i apelują o rozważniejsze obchodzenie się z owocem.

   

Złe obieranie awokado może doprowadzić nawet do trwałego okaleczenia. Dlaczego? Wiele z osób, które uwielbia spożywać ten owoc, usuwa jego pestkę przy pomocy noża. Narzędzie może jednak łatwo ześlizgnąć się i zranić poważnie palce osoby obierającej. – Często obserwujemy uszkodzenie lub nawet przecięcie nerwów palców – powiedział dla „Deutsche Wlle” Annekatrien van de Kar, chirurg z Amsterdamu.

Zobacz także:  COVID-19. Niesłychana sytuacja w Bułgarii. W roli głównej noworodek

Holenderski Związek Chirurgów Plastycznych podkreśla, że stale przybywa osób cierpiących na „ręce awokado”. Wielu lekarzy stwierdziło, że przyjmuje kilka takich osób w tygodniu. Skala problemu jest więc naprawdę duża. W USA chociażby w ciągu całego roku odnotowuje się aż 8 tys. okaleczeń przy obieraniu owocu.

   

Chirurdzy apelują, by pestkę awokado usuwać nie przy pomocy noża, ale łyżki. Chcą też, by producenci umieszczali na opakowaniach stosowne ostrzeżenia.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News