YouTube | Телеканал «Доктор»

Inwazja Rosji na Ukrainę, która trwa już przeszło miesiąc negatywnie odbija się również między innymi na życie prywatne najstarszej córki Władimira Putina. Maria Woroncowa-Faassen rozstała się z mężem, a do tego nie będzie mogła otworzyć własnej kliniki.

Prywatne losy dzieci Władimira Putina zawsze były owiane sporą tajemnicą, podobnie jak samego prezydenta Rosji. Wiadomo było jednak, że z małżeństwa z Ludmiłą Aleksandrowną doczekał się dwóch córek. Starsza z nich zmieniła nazwisko i ukończyła prestiżowe studia medyczne na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym.

Brytyjski dziennik „Daily Mail” przekazał najświeższe informacje o sytuacji kobiety. Maria Woroncowa-Faassen jeszcze przed rozpoczęciem wojny rozstała się z mężem Jorritem Faassenem, z którym była od 2010 roku i doczekała się z nim syna.

W przeszłości małżonkowie mieszkali luksusowym penthousie w holenderskim mieście Voorschoten. W 2014 roku zostali jednak wydaleni z kraju po tym, jak prorosyjscy działacze zestrzelili samolot na terenie Ukrainy. Para osiedliła się wówczas w Moskwie.

Maria Woroncowa-Faasen jest endokrynolożką specjalizującą się w rzadkich dziecięcych chorobach genetycznych. Planowała otworzyć centrum medyczne w Petersburgu. Klinika miała przyciągać bogatych pacjentów z całego świata. Nie będzie to jednak możliwe ze względu na odizolowanie Rosji w wyniku sankcji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę