Cytrynę rzucisz w kąt! Ten owoc 3x lepiej niszczy kamień i brud na kranie

kran
fot. screen Youtube / Les petits tutos du fait maison par Karine

Wciąż myjesz kran, ale kamień, zacieki i inne zabrudzenia znów szybko się osadzają? O ile zacieki i zabrudzenia mogą pojawić się z twojej winy, to twardy osad już niekoniecznie. To zazwyczaj efekt twardej wody. Kamień z biegiem czasu częściowo tamuje przepływ wody. Jak pozbyć się go raz na zawsze? Może ci w tym pomóc pewien owoc cytrusowy. I wcale nie chodzi o cytrynę.

REKLAMA

Wiele osób próbowało już czyścić kran przy pomocy cytryny, ale – jak się okazuje – nie jest to jedyna broń w walce z kamieniem i innymi nieczystościami na armaturze. Krewny cytryny – grejpfrut, działa pod tym względem równie skutecznie. Rozbija twardy osad także na innych instalacjach w łazience czy kuchni. Jednak dziś zostanie zastosowany na kranie, który często obrasta kamieniem. Zobacz, jak doprowadzić go do porządku.

Sprzątanie w domu nigdy nie było prostsze

W skład wielozadaniowej pasty czyszczącej wchodzą tylko dwa produkty: miąższ z połowy grejpfruta i sól kuchenna (50 g). Połącz oba komponenty na papkę o jednolitej strukturze, a potem nanieś ją na armaturę. Pozostaw specyfik na ok. 60 minut, aby zdołał zadziałać na całej instalacji. Później zacznij czyścić kran przy użyciu szczotki, by osłabione złogi mogły swobodnie odłączyć się od metalu. Preparat skutecznie rozprawi się ze wszystkimi rodzajami osadu – nawet tymi obecnymi na naczyniach kuchennych. Ma same zalety – likwiduje brud, nie uszkadza większości mytych powierzchni i jest całkowicie naturalny.

REKLAMA

Grejpfrut upora się z brudem w piekarniku. Sprzęt będzie jak nowy

Sok z jednego grejpfruta rozcieńcz podobną ilością wody, a potem przelej mieszankę do formy żaroodpornej. Piekarnik nastaw na 150°C i wsuń do niego formę. Gdy woda zacznie parować, sok będzie walczyć ze wszystkimi nieczystościami w środku urządzenia. Po wyparowaniu płynu wyłącz piec i otwórz drzwiczki, aby trochę się wystudził. Potem możesz już zacząć z lekka szorować ścianki.

Sprawdź też, jak wyczyścić kabinę prysznicową.

REKLAMA