REKLAMA

pranie na suszarce
fot. Pixabay

Z powodu ataku zimy ciężko jest efektywnie wysuszyć ubrania, a dodatkowy problem sprawiają mrozy. Gdy wywiesimy je na zewnątrz, to po prostu zamarznie i będziemy czekać minimum kilka dni, aż całkiem wyschnie. Jeśli rozmieścimy pranie na suszarce w mieszkaniu, to zafundujemy sobie wysoką wilgotność powietrza. Jak suszyć tkaniny w miesiącach zimowych? Poznaj 10-minutowy sposób, który działa jak suszarka.

REKLAMA

Prawnie wyschnie w mig. Wystarczy 1 trik

Wilgotne ciuchy najlepiej rozwiesić zimą w wentylowanym lokalu, gdyż krążące powietrze raz-dwa je wysuszy. Gdy tkaniny zostaną rozwieszone, warto po chwili uchylić okno na parę minut. Opcjonalnie można także powiesić odzież w łazience z wentylatorem.

Jak suszyć pranie zimą? Ta metoda jest nieoceniona

O suszeniu materiałów można rozważać już w trakcie włączania pralki i ustawiania cyklu piorącego. Wyszukaj w ustawieniach sprzętu opcję dodatkowego wirowania, które przeważnie trwa 10-15 minut. Dzięki temu pralka usunie z ciuchów nadwyżkę płynu bez pomocy suszarki bębnowej. Tym sposobem wyjmiesz z urządzenia niemal suche tkaniny, które wyschną błyskawicznie i nic nie zachlapie posadzki.

REKLAMA

Jak wysuszyć ubrania przy pomocy butelki?

Jeśli na suszarce brakuje miejsca na kolejne rzeczy, nie ma sensu rozmieszczać ich jedna na drugiej lub upychać pranie gdzie tylko się da. Zimą warto wrzucać do bębna mniej ciuchów, ale za to pranie robić częściej. Wtedy rzeczy zdążą wyschnąć na czas, a my nie musimy przeładowywać suszarki lub omijać jej w domu przez wiele dni. Ponadto cały proces może ułatwić plastikowa butelka po napoju.

Wystarczy, że odetniesz jej dolny i górny fragment, a potem przetniesz na dwie równe części. W ten sposób będziesz mógł swobodnie zawiesić ją na drucie suszarki, a potem dopiero rozdysponować mokre ubrania. Dzięki butelce powietrze prędzej wyciągnie wilgoć z tkanin.

REKLAMA

REKLAMA