czapka z daszkiem
fot. Unsplash

Ponieważ lato już się kończy, to niektóre rzeczy musimy schować do szafy. Strój kąpielowy czy spodenki powinniśmy wcześniej uprać, podobnie jest z czapką z daszkiem. Aby zachowała swoją formę i była czyściutka, musisz odświeżyć ją w odpowiedni sposób. Wrzucenie jej z resztą ubrań do pralki nie jest dobrym pomysłem – może skutkować zniszczeniem tkaniny. Z tego powodu dużo lepszą opcją jest umycie czapki z daszkiem w… zmywarce. Ten patent jest podobno rewelacyjny.

Jak uprać czapkę z daszkiem w zmywarce?

Stałym elementem letniej ubioru wielu ludzi jest czapka z daszkiem. Zabezpiecza przed ostrym słońcem, ale nie tylko. To także stylowy dodatek. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że czapkę, tak jak i inne ciuchy warto co pewien czas odświeżać. Jednak nie jest to zwykła rzecz i nie można jej prać w pralce, aby jej nie zniszczyć. Właśnie dlatego tak wiele osób rekomenduje pranie letniej czapki w zmywarce. To nieinwazyjna metoda, dzięki której będzie ona czysta, zachowa kolor i kształt.

Czapkę w zmywarce pierz następująco: połóż ją na górnej szufladzie i włącz cykl z niską temperaturą (informacje o temp. prania czapki są ulokowane na metce). Gdy pranie dobiegnie końca umieść garderobę na płasko na suszarce i odstaw do wyschnięcia. Ale nie susz czapki wprost na słońcu, bo może w ten sposób utracić barwę.

Inny patent na czyszczenie czapki z daszkiem. Pranie ręczne

Czapkę możesz też bez wysiłku uprać ręcznie. Najpierw namocz ją w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania i przy pomocy miękkiej gąbki zacznij lekko pocierać brudne obszary. Na końcu wypłucz pod bieżącą, niegorącą wodą z kranu i połóż na suszarce.

Czytaj też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę