REKLAMA

Fot.Facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Minister szkolnictwa Przemysław Czarnek powiedział, że teraz jego celem jest skupienie się na wyborach samorządowych, w których ma nadzieję na „zrobienie dobrego wyniku”. Ostrzegł przy tym, że „nie można dopuścić do rozczłonkowania PiS”.

REKLAMA

Przemysław Czarnek wziął udział w IX Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskie” w Spale. Dyskusja była prowadzona w sieci. Szef resortu edukacji i nauki wspominał m.in. o wynikach wyborów parlamentarnych, a także przyszłości PiS i polskiego Sejmu.

– Głowa do góry. Mamy potężną siłę. To są miliony Polaków w całym kraju. Zmiany władzy zdarzają się wszędzie – w Ameryce, we Włoszech, w innych krajach. Wydawało się, że we Włoszech lewica nie odda władzy. Jednak odeszła od władzy i dziś we Włoszech rządzi pani premier Giorgia Meloni. To samo się stanie w Polsce – powiedział Czarnek.

REKLAMA

W dalszej części swojej wypowiedzi Czarnek zaznaczył jednocześnie, że po przegraniu wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość nie można dopuścić do sytuacji, w której dojdzie do „rozczłonkowania” partii.

– Czekajmy na pomyślny wiatr, który na pewno przyjdzie, może nawet już w przyszłym roku. Musimy być gotowi, by ponownie przejąć władzę. Skupmy się na nadchodzących wyborach samorządowych. Zróbmy w nich bardzo dobry wynik. Jesień może być nasza – kontynuował.

REKLAMA

W ostatni piątek z członkami klubów „Gazety Polskiej” spotkał się również Jarosław Kaczyński. Po jego wystąpieniu zrobiło się bardzo głośno. Prezes PiS szukał m.in. winnych porażki i doszukiwał się „prawdziwych” przyczyn powstania Polski 2050.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA