Czerpali korzyści z prostytucji. Grupą kierowała 29-letnia kobieta

Policja Głogów

Policjanci zatrzymali w środę aż pięć osób, wobec których postawiono zarzuty sutenerstwa. Grupą kierowała 29-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego, a w procederze brały udział również 21-latka i 31-latka.

REKLAMA

Kryminalni z komisariatu V w Krakowie w poprzednią środę weszli do kilku krakowskich mieszkań i domu w powiecie ostrowieckim. Podejrzewano, że mieszkają tam osoby, które czerpały korzyści majątkowe z prostytucji.

Ostatecznie zatrzymano trzy kobiety i dwóch mężczyzn, którzy byli zamieszani w nielegalny proceder. Ustalono także, że na czele grupy stała 29-latka i dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 36 i 44 lata.

REKLAMA

Śledczy ustalili, że od 2021 roku cała trójka werbowała kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniała im lokale, wyposażenie i umawiała spotkania z klientami. W efekcie czerpali z tytułu wykonanych usług korzyści materialne.

Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

REKLAMA

Udostępnij: