Czy i ilu sobowtórów ma Putin? Ukraiński wywiad już wie

Władimir Putin
Fot.: Facebook.com/en.Kremlin.rus

Każdy szanujący swoje życie dyktator wykorzystuje sobowtórów. Względy takiego działania są oczywiste. Najprościej rzecz ujmując – sowicie opłacany sobowtór liczy się z ewentualnością, że to on przyjmie kulę na własną pierś, tym samym ratując życie swojego zwierzchnika. Czy Władimir Putin także wykorzystuje lustrzanie podobnych do siebie sobowtórów? Szef ukraińskiego wywiadu twierdzi, że tak. Zdradził ponadto, jak wielu „Putinów” ma do dyspozycji prezydent Rosji.

REKLAMA

„Nie jestem ‘putinoznawcą’, tak to ujmijmy. Moim zdaniem istnieje trzech sobowtórów, których osobiście od razu zauważam” – powiedział gen. Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), cytowany przez portal „NW”. Budanow dodał, że w jego służbie wywiadowczej istnieje specjalna komórka, która zajmuje się tą kwestią.

W niedzielę tę samą kwestię poruszyła agencja UNIAN, powołując się na spostrzegawcze uwagi dziennikarzy niektórych mediów. Zwracano uwagę, że w wystąpieniach Putina biorą często udział mężczyźni, którzy z pozoru mają być prezydentem Rosji, jednak dla wprawnego oka zauważalne są różnice w rysach twarzy, inny sposób zachowania, czy nawet odmienny wzrost.

REKLAMA

Tezę, jakoby Władimir Putin korzystał z sobowtórów, potwierdził rosyjski obrońca praw człowieka Mark Fejgin. Stwierdził, że prezydent Rosji okresowo korzysta z takich usług. Podkreślił, że sobowtórzy mogą być wykorzystywani np. w sytuacji, kiedy Putin porusza sią samochodem w kolumnie rządowej.

Putina już dawno nie żyje? Zastąpił go marionetkowy sobowtór!?

Niektóre spekulacje idą jeszcze dalej. Brytyjskie tabloidy twierdziły w maju, że „oryginalny” Putin… nie żyje! „Cara” miano zastąpić natomiast do złudzenia podobnym sobowtórem, który wykonuje wszelkie polecenia rządzącego na Kremlu establishmentu politycznego.

REKLAMA

Ukraiński wywiad powątpiewa również w to, że Władimir Putin udał się w ostatnią podróż na Bliski Wschód, 19 września. Miał wówczas spotkać się z prezydentami Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim oraz najwyższym przywódcą duchowym Iranu, ajatollahem Alim Chameneim.

„Proszę spojrzeć na moment wyjścia Putina z samolotu. Czy to w ogóle jest Putin?” – pytał gen. Budanow w ukraińskiej telewizji 1+1. Generał podaje w wątpliwość, czy prawdziwy Putin w ogóle pojawił się wtedy w Teheranie.

Podziel się: