Czy kadzidełka mogą być szkodliwe?

Kadzidełka zapachowe – jedni je lubią, drudzy nienawidzą. Są bardzo aromatyczne i dają fajne efekty zapachowe. Ale czy kadzidła mają jakiś wpływ na nasze zdrowie?

Indyjski wynalazek – kadzidła zapachowe charakteryzują się wyjątkowo intensywnym zapachem! Pomagają zamaskować nieprzyjemne zapachy, a często są wykorzystywane podczas medytacji. Istnieje wiele rodzajów kadzideł – mają różne zapachy i powstają na bazie różnych surowców. Polskie kadzidła są wykonane z mieszanki ziół i żywic. Często są wykorzystywane są w rytuałach liturgicznych Kościoła Katolickiego.

Czytaj także:  Japończycy wyprodukowali pierwszą na świecie lampę UV, która zabija koronawirusa

Kadzidła nie są niebezpieczne dla zdrowia, jeśli wyprodukowano je z czystych chemicznie substancji, a my sami jesteśmy zdrowi. Kadzidełek nie powinny używać osoby z chorobami dróg oddechowych lub alergicy. Jakie składniki kadzideł mogą uczulać? Jak informuje redakcja Wome’s Health sę to substancje pochodzące bezpośrednio z roślin – np. rumianek, substancję pochodzącą od zwierząt, substancje syntetyczne. Kadzideł nie powinny także używać osoby mające problemy z oddychaniem, osoby starsze, dzieci do lat trzech, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na klaustrofobię i osoby z zaburzeniami lękowymi.

Czytaj także:  Grypa czy koronawirus? Jak odróżnić objawy?

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.