REKLAMA

Kamiński i Wąsik
Fot. Twitter

Polacy wypowiedzieli się na temat ponownego ułaskawienia Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla rp.pl, większość biorących udział w badaniu jednoznacznie wypowiedziała się na ten temat.

REKLAMA

SW Research w ramach ankiety zapytało Polaków: Czy Pani/Pana zdaniem byli szefowie CBA, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, powinni zostać ułaskawieni? Wyniki po przeprowadzeniu badania są dość jednoznaczne.

Ponad połowa Polaków nie chce ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika

Aż 57% osób odpowiedziało, że ich zdaniem Kamiński i Wąsik „nie” powinni zostać ułaskawieni. Zaledwie 17,8% badanych zaznaczyło odpowiedź „tak”, natomiast pozostałe 25,2% ankietowanych nie miało zdania w tej kwestii.

REKLAMA

Cała sprawa sięga 20 grudnia, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie skazał prawomocnym wyrokiem Kamińskiego i Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycia władzy w aferze gruntowej z 2007 roku. Obaj politycy PiS zostali osadzeni w zakładach karnych.

11 stycznia prezydent Andrzej Duda poinformował o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego na prośbę ich żon. Ponadto zwrócił się do Prokuratora Generalnego z prośbą o zawieszenie wykonywania kary i zwolnienia ich z aresztu na czas postępowania.

REKLAMA

REKLAMA