Tak, ale trzeba trochę odczekać! Ile? Przynajmniej miesiąc, niech organizm wróci do swojej kondycji sprzed zawału. Ważne, aby mężczyzna nie miał już żadnych problemów z oddychaniem, zadyszki, ani nie uskarżał się na ból w okolicy klatki piersiowej.
Wcześniej warto zadbać o swoją kondycję fizyczną – chodzić na spacery, wykonywać lekkie ćwiczenia w domu lub na dworze. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przed zbliżeniem, nie wolno się przejadać, brać długich i gorących kąpieli, a także palić papierosów i pić alkoholu. Ponadto lepiej, aby do stosunków dochodziło, kiedy partner nie jest zmęczony.
Zbliżenia warto zacząć od przytulania i namiętnych pocałunków. Dzięki temu okaże się, jak organizm zareaguje na wzrost endorfin i podwyższone ciśnienie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, można posunąć się dalej.
Jakie pozycje są wskazane? Najlepiej kochać się w pozycji na boku lub pozwolić partnerce przejąć inicjatywę w pozycji na jeźdźca. Odradza się pozycji klasycznej, w której dominuje mężczyzna. Jeżeli pojawi się ból, duszność, osłabienie albo zawroty głowy, aktywność seksualną należy natychmiast przerwać.
Jeżeli mężczyzna nie jest pewien, czy może uprawiać seks warto, aby skonsultował się ze swoim lekarzem.