Ketchup, to inaczej sos pomidorowy, który jest bardzo popularnym dodatkiem stosowanym w naszych kuchniach. Niestety zawiera on sporą ilość wzmacniaczy smaków i cukru. Właśnie cukier, powoduje, że jego nadmierne używanie może spowodować problemy z nadmiernymi kilogramami.

Keczup chętnie dodajemy do różnych potraw, ale znajdziemy w nim nie tylko zdrowe warzywa – równie częstym dodatkiem do ketchupu jest cukier, który znacząco zwiększa jego kaloryczność.

Jak informuje redakcja Wprost ketchup może być zdrowy, wtedy gdy przygotujemy go sami. Ten sklepowy nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. W ketchupach, które dostępne są w sklepie, znajdziemy m.in.: konserwanty, sztuczne barwniki, aromaty i zagęstniki. Jedna łyżka sklepowego ketchupu może dostarczać do naszego organizmu ponad 100 kcal. Jeżeli keczupu używamy w dużych ilościach, skutkiem mogą być nadliczbowe kilogramy.

Jeśli nie potrafimy z niego zrezygnować, warto samemu go przygotować. Wtedy będziemy mogli cieszyć się nie tylko wyśmienitym smakiem zdrowego dodatku do kanapek i innych potraw, ale także znacząco ograniczymy kaloryczność spożywanych dań. Najlepszy, domowy ketchup przygotujemy ze świeżych, dojrzałych pomidorów malinowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę