Czy od ketchupu można przytyć?

Ketchup, to inaczej sos pomidorowy, który jest bardzo popularnym dodatkiem stosowanym w naszych kuchniach. Niestety zawiera on sporą ilość wzmacniaczy smaków i cukru. Właśnie cukier, powoduje, że jego nadmierne używanie może spowodować problemy z nadmiernymi kilogramami.

Keczup chętnie dodajemy do różnych potraw, ale znajdziemy w nim nie tylko zdrowe warzywa – równie częstym dodatkiem do ketchupu jest cukier, który znacząco zwiększa jego kaloryczność.

Czytaj także:  Tego składnika brakuje w twoim sosie. Wypróbuj prosty przepis!
 

Jak informuje redakcja Wprost ketchup może być zdrowy, wtedy gdy przygotujemy go sami. Ten sklepowy nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. W ketchupach, które dostępne są w sklepie, znajdziemy m.in.: konserwanty, sztuczne barwniki, aromaty i zagęstniki. Jedna łyżka sklepowego ketchupu może dostarczać do naszego organizmu ponad 100 kcal. Jeżeli keczupu używamy w dużych ilościach, skutkiem mogą być nadliczbowe kilogramy.

Czytaj także:  Skończyła Ci się mąka? Sposób, który musisz poznać

Jeśli nie potrafimy z niego zrezygnować, warto samemu go przygotować. Wtedy będziemy mogli cieszyć się nie tylko wyśmienitym smakiem zdrowego dodatku do kanapek i innych potraw, ale także znacząco ograniczymy kaloryczność spożywanych dań. Najlepszy, domowy ketchup przygotujemy ze świeżych, dojrzałych pomidorów malinowych.