Czy panna z dzieckiem może być świadkiem na ślubie? Odpowiedź księdza
fot. Pixabay

Czy panna z dzieckiem może być świadkiem na czyimś ślubie? Takie pytanie zadała księdzu pewna kobieta. Nie od dzisiaj wiadomo, że Kościół niezbyt przychylnym okiem patrzy na nieślubne macierzyństwo. To jak – można, czy nie można? Na pytanie odpowiedział znany na TikToku ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Niektórzy księża nie stronią od nowych technologii, aby szerzyć ewangelię – szczególnie wśród młodych, których coraz mniej mogą spotkać w kościołach. Kapłani ostatni bardzo upodobali sobie TikToka, gdzie mogą odpowiadać na pytania wiernych-użytkowników. Jednym z takich księży jest Piotr Jarosiewicz, którego TikTokowy profil obserwuje ponad 277 tys. osób. Należy zaznaczyć ponadto, że ta liczba stale rośnie.

Czy panna z dzieckiem może być świadkiem na ślubie. Ksiądz z TikToka udzielił jednoznacznej odpowiedzi! Padło także inne, ciekawe pytanie

W jednym z najnowszych filmików ks. Jarosiewicz odpowiedział na pytanie pewnej kobiety, która zapytała, czy panna z dzieckiem może być świadkiem na czyimś ślubie. Choć część osób spodziewałaby się zapewne innej odpowiedzi, ta brzmiała jednak… TAK! Ks. Jarosiewicz odpowiedział jednoznacznie.

„Jeżeli jest pani panną z dzieciątkiem i żyje pani sama, bez partnera, może być pani nie tylko świadkową na ślubie, ale i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania” – podkreślił kapłan.

To jednak nie koniec ciekawych pytań. Inna osoba zapytała, czy katoliczka może wziąć ślub z osobą innego wyznania i czy taka uroczystość może odbyć się w kościele.

„Jeśli narzeczony jest innej wiary, a pani rzymskokatolickiej, można wziąć tzw. ślub jednostronny. Narzeczony dalej pozostaje w swojej wierze. Nie spowiada się, nie przystępuje do komunii świętej, a w trakcie ślubu w kościele, w momencie, gdy na świadka wzywa pani Boga, on pomija ten moment” – przekazał ks. Jarosiewicz.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!