Czy przyjmowanie oleju z wątroby rekina ma sens?

Zastanawiałeś się jakie są korzyści zdrowotne stosowania popularnego oleju z rekina? Czy jest sens go stosować? Te kwestie wyjaśniają badania naukowców. Okazuje się, że przyjmowanie tego oleju rzeczywiście ma sens!

Olej z wątroby rekina ma kolor od ciemnożółtego do brązowego oraz ostry aromat i smak. Olej można przyjmować w postaci płynu, kapsułek lub jako składnik kremów do skóry i balsamów do ust.

Czytaj także:  Przez 22 lata rosła jej na plecach narośl w kształcie rogu. Diagnoza była zadziwiająca
 

Jak informuje redakcja Wprost, badania nad olejem z wątroby rekina przypisują jego liczne korzyści zdrowotne wysokiej zawartości alkiloglicerolu (AKG), skwalenu i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (PUFA).

Olej pomaga w walce z rakiem, który opiera się na wyjątkowo niskiej częstotliwości występowania raka u rekinów i jest wspierany przez wysoką zawartość AKG i skwalenu w oleju. Olej działa również układ odpornościowy, bo składniki oleju stymulują produkcję przeciwciał i dają silniejszą odpowiedź immunologiczną.

Czytaj także:  Rosja: Ponad milion osób ukaranych za łamanie restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa

Ponadto uważa się, że olej może poprawić płodność, dzięki poprawie ruchliwości i szybkości plemników. Co jeszcze? Olej z wątroby rekina polepsza zdrowie skóry, chroni ją przed uszkodzeniem przez promieniowanie ultrafioletowe, może zapobiegać chorobie popromiennej i może zmniejszyć owrzodzenie jamy ustnej.NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS