Storczyki
YouTube | Leafing Around

Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie możemy hodować w naszych mieszkaniach. Wiele osób jednak wzbrania się przed posiadaniem tych roślin doniczkowych, bowiem są przekonane, że storczyki potrzebują niezwykle skomplikowanej pielęgnacji. Okazuje się jednak, że sekret w ich pięknie tkwi przede wszystkim w sposobie podlewania kwiatów. Jak robić to w odpowiedni sposób, aby nie zaszkodzić naszym roślinom?

Jak podaje portal KobietaMag, jedna z najważniejszych zasad wskazuje, że niezbędne jest, aby storczyki miały przezroczyste osłonki. To umożliwi nam dokładną obserwację korzeni rośliny, a to z kolei daje nam informację o tym, czy konieczne jest podlewanie kwiatu.

Jeśli korzenie storczyka zrobią się białe i wysuszone, to odpowiedni czas, aby dostarczyć roślinie wody. Warto także pamiętać o tym, że nie powinno się przelewać storczyka, ani doprowadzać do zbyt długiego namaczania gleby, bowiem może to powodować pleśnienie rośliny, a w konsekwencji jej gnicie.

Najlepszym sposobem na podlewanie storczyka jest zamoczenie go w wodzie na około 15 – 20 minut. Po tym czasie przekładamy kwiat do suchej osłonki i dzięki temu nie dopuszczamy do przelania kwiatu, ani też dostarczenia mu nadmiaru wilgoci. Najlepszą wodą, która idealnie sprawdzi się do podlewania storczyków jest woda destylowana lub przegotowana.

Co więcej, raz na około 3 – 4 tygodnie należy podlać storczyki specjalnym nawozem. Podczas lata oraz wiosny stosujemy nawozy z dużą zawartością azotu. Najlepiej sprawdzą się odżywki wytworzone na bazie bananów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę