Czy w Wielkanoc można iść na cmentarz?

REKLAMA

Wielkanoc to jedne z ważniejszych rodzinnych świąt, na które czekamy cały rok. Zazwyczaj odwiedzamy w ten dzień groby bliskich, których nie ma już z nami. Niestety w tym roku, będzie inaczej. Nie możemy odwiedzać swoich rodzin, a nawet iść na cmentarz.

Wiele krajów, w tym również Polska w związku z pandemią koronawirusa wprowadziła szereg obostrzeń, które mają na celu ograniczenie w przemieszczaniu się, celem zapobieganiu się wirusa. Obostrzenia obowiązują również podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. To oznacza, że nie możemy jechać do rodziny ani nawet odwiedzić bliskich na cmentarzu.

REKLAMA

W nowych przepisach co prawda, nie ma wzmianki o cmentarzach. Natomiast takie wyjście trudno uzasadnić wyjazdem do pracy, wolontariatem lub zabezpieczeniem potrzeb niezbędnych do życia. Wiele gmin zamknęło nawet cmentarze. Jeżeli ktoś jednak mimo wszystko postanowi odwiedzić groby bliskich, musi liczyć się z konsekwencjami. Jak informuje chillzet, grozi za to kara od 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych.

Udostępnij: