REKLAMA
ShareInfo.plKulinariaCzym doprawić zupę grochową? Jedna przyprawa odgrywa kluczową rolę

Czym doprawić zupę grochową? Jedna przyprawa odgrywa kluczową rolę

zupa grochowa
fot. Pixabay

Uznaje się, że najlepsza zupa grochowa powinna być bardzo gęsta. Oprócz tekstury duże znaczenie ma także obecność odpowiednich składników i przypraw w tej potrawie. Kluczową rolę odgrywa majeranek. Bez niego zupa zwyczajnie nie smakuje. Poniżej znajdziecie prosty przepis na klasyczną zupę grochową.

REKLAMA

Niewykluczone, że grochówka ugotowana na wędzonych żeberkach to najlepsza propozycja obiadowa, gdy na zewnątrz jest zimno, szaro i mokro, a my mamy ochotę na zjedzenie czegoś rozgrzewającego. Zupa doskonale syci i dostarcza ważnych związków odżywczych, które dają energię na cały dzień.

Majeranek w tym daniu ma ogromne znaczenie i warto dodać, że z przypraw to właśnie on jest najbardziej wyczuwalny. Poza nim warto wrzucić do zupy również bazylię, tymianek, oregano, lubczyk, sproszkowany czosnek i kminek. Należy pamiętać, aby nie dodawać ich wszystkich jednocześnie, lecz wybrać jedynie kilka – nadmiar przypraw niekorzystnie wpłynie na smak grochówki.

Przepis na tradycyjną grochówkę

Składniki:
1 marchewka
250 g wędzonych żeberek
500 g ziemniaków
2 szklanki łuskanego grochu
1 por
1,5 łyżki majeranku
3-4 gałązki pietruszki
2 łodygi selera naciowego
2 liście laurowe
100 g boczku wędzonego
2 cebule
4 ziarna ziela angielskiego
czarny pieprz
sól

REKLAMA

Wykonanie:
Zalewamy ziarna grochu zimną wodą i odstawiamy na cały dzień, aby napęczniały. Potem odcedzamy je, płuczemy, przekładamy do garnka i zalewamy 2 litrami czystej wody. Wrzucamy posiekane, obrane i umyte warzywa: cebulę, pora i pietruszkę. Gotujemy bulion przez pół godziny. Dorzucamy liście laurowe, żeberka wieprzowe oraz ziele angielskie. Marchewkę obieramy, myjemy i ścieramy na większych oczkach tarki bezpośrednio do garnka. Resztę jarzyn wyjmujemy z zupy. Gotujemy grochówkę do czasu, aż mięso wystarczająco zmięknie i będzie łatwo odchodzić od kości.

Na ok. 20 min przed końcem gotowania dorzucamy majeranek i ziemniaki – obrane, umyte i pokrojone w sporą kostkę. Gdy kartofle staną się całkowicie miękkie, potrawa jest gotowa do jedzenia. Smacznego.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
ShareInfo.pl
Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA