Czysta miotła bez kiwnięcia palcem: posyp ją tym, a ona sama się umyje!

miotła
fot. Pixabay

Miotła pomaga nam przede wszystkim usunąć z podłogi zanieczyszczenia. Chociaż dywany musimy już wyczyścić odkurzaczem. Poprzez codzienne użytkowanie miotła brudzi się coraz bardziej i trzeba ją porządnie odnowić. Brudne narzędzie zamiast zbierać śmieci, będzie je tylko roznosić. Musisz natychmiast coś z tym zrobić. Poznaj rewelacyjny patent na czyszczenie miotły.

Miotła czysta jak nowa. Domową metodą odświeżysz ją raz-dwa

Gdy na naszej posadzce znajduje się sporo śmieci, wtedy zazwyczaj sprawnym ruchem usuwamy je miotłą i zbieramy przy pomocy szufelki. Zatem sprzęt ten bardzo ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w domu. Ponieważ ma on do czynienia z brudem, to sam jest brudny i wymaga regularnego czyszczenia. W innym przypadku nie będzie perfekcyjnie zbierać śmieci, tylko jeszcze bardziej je rozprzestrzeniać po parkiecie. Jak tego uniknąć? Sprawa jest chyba dla każdego oczywista. Bez gruntownego czyszczenia się nie obejdzie.

Czyszczenie miotły nigdy nie było łatwiejsze. Ten patent bije na głowę wszystkie inne

W pierwszej kolejności posyp miotłę solą (wystarczy garść), a po chwili odstaw ją na kilkanaście godzin. W tym czasie przyprawa oczyści zakamarki pomiędzy włóknami. Na koniec miotłę wyczyść z nadmiaru słonych kryształków, aby nie rozeszły się po mieszkaniu. W tym celu zrób preparat z 1/2 szklanki soli kuchennej, 0,5 litra octu i 3 litrów ciepłej wody.

Połącz te składniki w naczyniu, a następnie zanurz w miksturze miotłę, którą chcesz wyczyścić. Po kilku minutach zabrudzenia powinny zacząć z niej „wychodzić”. Narzędzie trzymaj w preparacie kilkanaście minut, a potem je wyjmij, osusz i gotowe. Miotła może znów służyć do sprzątania.

Udostępnij: