Srebrne sztućce
YouTube | Cleanipedia

Srebrne sztućce mogą nam służyć przez wiele lat. Warto jednak pamiętać o tym, aby regularnie o nie dbać. Na srebrze powstaje bowiem osad, który wygląda dość nieestetycznie. Okazuje się jednak, że istnieją niezwykle proste metody na pozbycie się nieładnie wyglądających plam.

Kąpiel solna przywróci sztućcom blask

Jednym ze sposobów na czyszczenie srebrnych sztućców jest umieszczenie ich w kąpieli solnej. Na dnie i bokach dużego, najlepiej plastikowego naczynia, układamy folię aluminiową, a następnie wlewamy około dwóch litrów ciepłej wody. Na końcu dosypujemy pięć łyżeczek soli kuchennej i wszystko dokładnie mieszamy. Sztućce oczyszczamy z powierzchownych zabrudzeń i umieszczamy w kąpieli solnej i pozostawiamy je tam, w zależności od intensywności osadu, od kilkunastu minut, do nawet kilku godzin. Zaśniedzenia powinny znikać na naszych oczach. Po zakończeniu procesu należy wyjąć sztućce z kąpieli i dokładnie je wyczyścić przy pomocy miękkiej szmatki.

Równie skuteczny sposób

W podobny sposób zadziała kąpiel przygotowana z pomocą sody oczyszczonej oraz octu. W litrze wody rozpuszczamy 1 łyżkę sody i 1 łyżkę octu. Sztućce moczymy przez minimum kwadrans, a następnie przemywamy pod bieżącą wodą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę