Monstera
YouTube | Christine Kobzeff

W ostatnim czasie ogromną popularność ponownie zdobyły rośliny doniczkowe. Polacy bardzo chętnie dekorują nimi swoje mieszkania. Wśród najczęściej kupowanych znajduje się między innymi monstera.

Jak dbać o ten nietuzinkowy kwiat?

Roślina ta swoją popularność zawdzięcza nietypowym, dziurawym liściom. Obecnie hoduje się kilkadziesiąt odmian monstery, a ich ceny wynoszą od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za sadzonkę! Jak zatem dobrze zadbać o ten nietuzinkowy kwiat, kiedy zamieszka pod naszym dachem?

Monstera nie potrzebuje zbyt wiele wody. Podlewanie można ograniczyć do jednego razu na około dwa tygodnie. Warto jednak pamiętać o regularnym ścieraniu kurzu z liści rośliny. Warto jednak zadbać także o rozwój rośliny poprzez dobranie odpowiedniego nawozu. Jak go przyrządzić?

Idealny nawóz

Okazuje się, że dla monstery najodpowiedniejszy będzie domowy nawóz przygotowany ze skórki od bananów. Obierki owoców szatkujemy, a następnie umieszczamy w wodzie na minimum dobę. Warto jednak dodać, że obierki mogą leżeć w wodzie nawet przez dwa tygodnie. Po tym czasie wodę przelewamy do butelki i przy jej pomocy podlewamy nasze kwiaty. Skórki bananowe zawierają bardzo dużo wapnia oraz potasu, dzięki czemu nasza monstera niemal od razu nabierze perfekcyjnego wyglądu i znacząco się odżywi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę