Jak dbać o paprocie?
YouTube | jungle nook

Paprotki to jedne z najpopularniejszych roślin, które są obecne w naszych mieszkaniach. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo opiekować się tymi roślinami, aby przez długi czas rosły zdrowo.

Jak zadbać o paprocie?

Odpowiednie dbanie o paprotki zapewnia im soczyste i gęste liście. Co więcej, zapobiega chorobom oraz pojawieniu się pasożytów. Mało kto wie jednak, jaki produkt zapewni tym roślinom prawidłowe odżywienie.

Chodzi bowiem o mleko! Produkt, który używany jest w naszej kuchni posiada duże ilości wapnia. Dzięki temu jest niezbędny w świadomej pielęgnacji nie tylko paproci, ale także palm czy fikusów.

Skuteczny sposób

Co więcej, cukier oraz składniki mineralne, które są zawarte w mleku sprawią, że rośliny naszych kwiatów będą zielone i bujne. Warto jednak wiedzieć, że nie wolno podlewać roślin nierozcieńczonym mlekiem. Co więcej, ważna jest też pora dnia, w której podlewamy nasze paprocie.

Do przygotowania idealnego nawozu dla paproci potrzebne nam będzie około 100 ml mleka, które musimy koniecznie wymieszać z litrem wody. Tak przygotowanym roztworem podlewamy nasze paprotki raz na 2 – 3 tygodnie. Pielęgnacje przeprowadzamy w godzinach porannych lub wieczornych, nigdy w czasie upału!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę