Wrzosy
YouTube | Gardening Wise

Jesień coraz odważniej zagląda do naszych domów. W sklepach z artykułami wnętrzarskimi możemy już zaopatrzyć się w gadżety, które sprawdzą się w stylizacji jesiennych wnętrz. Wiele osób nie wyobraża sobie domowego, jesiennego wystroju bez wrzosów. To właśnie te rośliny są najpopularniejsze domach Polaków w tym okresie.

Jesienne rośliny domowe

Wrzosy idealne sprawdzą się zarówno w stylizacjach wnętrz mieszkań jak i jako dekoracja naszych balkonów. Wrzosy kwitną od lipca, aż do późnej jesieni. Możemy wybrać stylizacje jednokolorowe lub też przyozdobić nasz dom różnokolorowymi roślinami.

Jak podpowiada portal Polki, podczas zakupów najlepiej jest wybrać wrzosy o mniejszych listkach, bowiem potrzebują one rzadszego podlewania. Jeśli często zdarza nam się zapomnieć o podlewaniu, to właśnie drobnolistne wrzosy będą dla nas odpowiednim wyborem.

Jak dobrze dbać o wrzosy?

Po zakupie roślinę dobrze jest ustawić w nasłonecznionym miejscu w naszym mieszkaniu, a ziemię w doniczce warto delikatnie podsypać torfem. Wrzosów nie wolno podcinać jesienią! Rośliny podlewamy zaledwie dwa razy w tygodniu. Nie musimy ich także nawozić, a jeśli jednak zdecydujemy się na ten krok, to nie róbmy tego zbyt często. Warto także pamiętać o tym, że wrzosy potrzebują kwaśnej ziemi, aby prawidłowo się rozwijać. Jeśli zapewnimy roślinom wymienione warunki, przez długi czas będą piękną ozdobą naszego mieszkania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę