Wśród najbardziej uciążliwych owadów, które zagnieżdżają się w domach, wymieniane są pluskwy. Ugryzienia pluskiew zostawiają nieestetyczne plamy na ciele oraz mogą być bardzo bolesne. Ponadto istnieje ryzyko zakażenia rozmaitymi chorobami. Dlatego też dostrzeżenie pluskiew musi skutkować przeprowadzeniem profesjonalnego zabiegu ich usuwania. Jak skutecznie przeprowadzić dezynsekcję? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Poniżej podpowiadamy, które metody są najskuteczniejsze i kto je stosuje.

Co to jest dezynsekcja, czyli profesjonalne zwalczanie owadów

Zanim wytłumaczymy, na czym polega najskuteczniejsza dezynsekcja mieszkania, warto wyjaśnić, co tak naprawdę oznacza to słowo. Zatem co to jest dezynsekcja? Jest to zastosowanie profesjonalnych metod zwalczania owadów. Pod tym pojęciem kryje się wiele różnorodnych metod, stosowanych na rozmaite owady.

Dezynsekcja pluskiew, wykonywana m.in. przez PatronPest.pl, to zastosowanie którejś z tych metod w celu zwalczenia tych konkretnych owadów. Z pewnością wiele osób zastanawia również to, ile kosztuje dezynsekcja. Otóż jest to zależne od wielu czynników, a przede wszystkim od zastosowanej metody. Omówmy zatem najczęściej wykorzystywane sposoby dezynsekcji.

Dezynsekcja pluskwy najskuteczniejszymi metodami

Istnieje kilka powszechnie wykorzystywanych metod walki z insektami. Niemniej jednak zdecydowanie najpopularniejsze jest żelowanie. Czym ono jest? Otóż mowa o metodzie wykorzystującej specjalistyczny żel, zawierający trutkę na pluskwy i wiele innych owadów. Jednak trutka to nie jedyny składnik żelu. Obecne są w nim również feromony, dzięki którym owad zostaje zwabiony.

Dezynsekcja z wykorzystaniem żelowania składa się z następujących etapów:

• określenia niezbędnej ilości żelu na podstawie wielkości obszaru i populacji,
• wyboru miejsc aplikacji żelu,
• rozłożenia substancji,
• monitorowania efektów.

Dezynsekcja mieszkania poprzez żelowanie zapewnia dużą skuteczność i szybkie efekty. Co więcej, zwykle udaje się wytępić całą populację. Żel działa bowiem w ten sposób, że po zwabieniu osobnika, zatruwa go, jednak nie od razu unicestwia.

Trutka działa z opóźnieniem, przez co owad, zanim padnie, zdąży jeszcze zanieść żel do gniazda. Innymi słowy, trucizna szybko rozprzestrzenia się w całej populacji. Jednocześnie żelowanie jest w pełni bezpieczne dla człowieka. To wszystko sprawia, że dezynsekcja zwykle jest przeprowadzana właśnie tą metodą.

Cena dezynsekcji

Nie sposób odpowiedzieć konkretnie na pytanie, ile kosztuje dezynsekcja. Po pierwsze każda firma ma swój indywidualny cennik. Czasami ceny samej usługi mogą się znacząco różnić. Do tego dochodzi koszt żelu. Wykorzystuje się różne żele, o mniejszej lub większej skuteczności.

Nie bez znaczenia jest także obszar, na którym występują pluskwy. Im większy, tym więcej żelu trzeba zastosować. Tym samym cena dezynsekcji rośnie. Niemniej jednak żelowanie należy do relatywnie tanich metod dezynsekcji, które przy okazji wyróżniają się dużą skutecznością.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę